.

کرامات و معجزات امام رئوف علیه السلام

۵۹- حفاظت امام رضا 

تمام طول مسیر از تهران تا نیشابور اشک ریخته  حضرت را به جان جواد‌الائمه قسم می‌دادم که هیچیک از آنها آسیبی ندیده باشند. به نیشابور که رسیدیم با پرس‌و‌جو خود را به بیمارستان رساندیم. الحمدلله همگی سالم  و تنها جراحاتی سطحی برداشته بودند به جز نوه شش ماهه ام که سرش شکسته و به طور معجزه‌آسا از مرگ حتمی نجات پیدا کرده بود.

شب قبل  تلفنی به ما خبر دادند  پسرم به همراه همسر و فرزند شش ماهه  و خانواده همسرش در جاده مشهد نزدیک شهر نیشابور تصادف کرده اند .

 نفهمیدیم چگونه شبانه از منزل خارج شده  خود را به نیشابور رساندیم. طبق گفته شاهدان عینی ماشین برای اینکه به سگی که وسط جاده بوده برخورد نکند بعد از اصابت به نرده‌های کنار جاده تعادلش را از دست داده در سراشیبی تند  چندین مرتبه معلق زده  متوقف می‌شود. زمانی که آنها را از ماشین بیرون می آورند امیدی به زنده بودنشان نداشتند. عروس و پسرم در بهت و ناباوری متوجه می‌شوند فرزندشان در ماشین نیست و احتمال می‌دهند از پنجره یا سقف ماشین  بیرون پرت شده باشد. پس از مدتی جستجو بچه را مابین چند تخته سنگ که سرش بین آنها گیر کرده بود پیدا می‌کنند به گونه ای که اگر آنجا نیافتاده بود،احتمالا زنده نمی ماند . جای شگفتی در این بود که جثه ظریف طفل شش ماهه در پرتاب از ماشین و اصابت با سنگ‌های بیابان فقط دچار شکستگی مختصری از ناحیه سر شده  که خیلی زود بهبود یافت و در حال حاضر حدوداً ۱۱ ساله است. البته پس از اینکه خود را به محل حادثه رساندیم و با ماشین اوراق شده آنها مواجه شدیم  به عمق فاجعه پی بردیم و اینکه حضرت چگونه واسطه فیض شده  از جان آنها حفاظت کرده بودند .

به شکرانه دفع چنین بلای عظیم و حادثه‌ای که می توانست برای همیشه ما را ماتم‌ زده و داغدار نماید ، دو رکعت نماز شکر به جا آورده  صدقات سنگین پرداختیم و به پابوس امام رضا رسیده  قربانی کردیم.

در تمام مسیر بازگشت به تهران در این فکر بودم، همانطور که به واسطه وجود یک سگ در مسیر حرکت ، امکان بروز فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر وجود دارد ، در سیر و سلوک ما نیز  یک رذیله اخلاقی همچون دروغ و غیبت و حرص و غضب و حسادت و... نه تنها به خود که به دیگران و اطرافیانمان  آسیب وارد کرده، مانع رشد و تعالی طیف وسیعی خواهد شد .

 مطابق تفاسیر عرفانی ، وَلَد (فرزند) که نتیجه عمل ماست ، اگر بر اثر یک اشتباه و یا سهل‌انگاری به مخاطره بیافتد، همچنانکه اگر انفاق با منت همراه شود و یا عبادت ریاکارانه باشد انسان به حبط عمل دچار می شود، ارتباط با حضرات معصومین تنها عاملی است که موجب حفاظت فرد می گردد و او را از وساوس شیطانی در امان می دارد .

گر نگه دار من آنست که من می‌دانم                     شیشه را در بغل سنگ نگه می‌دارد

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
 محتوای مرتبط