.

کرامات و معجزات امام رئوف علیه السلام

 ۵۱- شب شهادت موسی بن جعفر علیه السلام

وضو گرفته درانتظار اذان مغرب نشستم، دلم بی تاب بود و با چیزی جز ذکر آرام نمی‌ گرفت  و چه ذکری بالاتر از نماز.. به ناگاه چشمم به تصویر حرم مطهر ثامن الحجج افتاد و در عالم معنا از حضرت تقاضا کردم اقامه نمازم را خود بعهده گرفته تا آثارش دنیا و آخرت مان را منور نماید و با همان حالی که داشتم سجاده‌ام را داخل سرداب حرم مطهر امام‌رضا دقیقاً پایین پا پهن کرده بدون اینکه کسی مانع‌ام شود، اذان و اقامه گفته، قامت بسته به نماز ایستادم . گرچه با پای دل به پابوس حضرتش رسیده بودم اما همه وجودم معطر به عطر رضوی شده بود . سلام نماز عشاء را که دادم، ایستاده دست  بر سینه گذاشته، با همه عشق و محبتی که داشتم صلوات خاصه امام رضا راخواندم و سرم را از خجالت به زیر انداخته  عرض کردم: «از نیت و خواست قلبی ام باخبرید، به شما پناهنده شدم تا دست خالی و تنها رهایم نکنید، دوستتان دارم و مطمئنم قبل از ما شما دوستدار محبین‌تان هستید.»  چقدر احساس سبکی و بی‌وزنی می‌کردم .

 قبل از خواب در این فکر بودم که چرا همیشه خود را محروم کرده در منزل نیت مشاهده مشرفه را نمی‌کنیم و نمازهایمان را  پایین پای حضرات معصومین نمی‌خوانیم.

 پس از نماز صبح تلویزیون را روشن کرده  تا ندبه بخوانم، با دیدن زیر نویس تلویزیون و تسلیت موسی بن جعفر به یاد خوابی که شب قبل دیده بودم افتادم . در خواب دیدم وارد حرم امام‌رضا شدم . منادی در گوشم ندا کرد جهت استجابت دعاها و برآورده شدن حاجاتتان متوسل به موسی‌بی‌جعفر شوید. از خواب پریدم، اصلا به خاطر نداشتم که شب شهادت موسی بن جعفر است و غافل از اینکه امام رئوفم نه تنها مرا دیده و خواسته قلبی‌ام را شنیده که پدر بزرگوارشان باب‌الحوائج موسی‌بن‌جعفر را نیز واسطه فیض استجابت دعایم قرار داده اند. همه طول دعای ندبه گریستم و ناله زدم و در آخر عهد کردم در صورت استجابت ، هر ساله شب شهادت موسی‌بن‌جعفر به سوگ نشسته  مجلس عزا اقامه نمایم. به لطف الهی و عنایت خاص حضرت دعایم مستجاب و از همان زمان تا کنون هر ساله شب شهادت موسی‌بن‌جعفر مجلس سوگواری در منزل ما برگزار می‌گردد. خداوند را سپاسگزارم که برآورده شدن حاجات بندگانش را بهانه‌ای جهت اعلام محبت و مودت نسبت به ائمه اطهار قرار داده تا استجابت دعا عامل فصل و جدایی و گرفتن و رفتن بندگان نشود بلکه موجب تثبیت اعتقادات و تمسک به حبل‌المتین ولایت  گردد .

باب الحوائج هستی و عالم گدایتان                   امید ناامیدها نوشته خدایتان

ای ملجأ همیشگی بی پناه ها                         ای مستجاب لحظه به لحظه دعایتان


اللهم صل علی محمد آل محمد و عجل فرجهم

 محتوای مرتبط