.

کرامات و معجزات امام رئوف علیه السلام

 ۵۰- دخیل بارگاه رضوی

باورم نمی کردم صدای درمانده و نالانی که می شنیدم صدای همسرم  باشد  یک لحظه سرم گیج رفت . روی زمین نشسته و گفتم: «چه شده شما که جلسه داشتید؟» به سختی ‌گفتند: «مجبور شدم برگردم، همین الآن پروازم نشست، منزل باشید تا به اتفاق بیمارستان برویم.» گفتم: «شما مستقیم بروید من خود را می‌رسانم.» به مجرد ورود به بیمارستان، در اورژانس بستری  و بعد از معاینه به CCU منتقل شدند. معاینات و نوار قلبی دالّ بر سکته خفیف بود، کنار تختشان ایستاده و اشک می‌ریختم، حالشان بهتر بود اما باید عمل قلب باز می‌ کردند . در کمتر از بیست و چهار ساعت اقدامات لازم انجام شده  عمل  جراحی نیز با موفقیت صورت پذیرفت. پس از گذشت چند روز و مساعد شدن حال عمومی شان گفتند: روزی که جهت شرکت در سمینار، مشهد مقدس مشرف شدیم، احساس درد معده می‌کردم . احتمال  دادم غذای نامناسب اذیتم کرده باشد  دارو خوردم و به همراه همکاران راهی شدیم . از هواپیما پیاده نشده بودیم دست چپم بی‌حس  و پس از ورود به هتل حالم بدتر  و ساعت به ساعت به وخامت حالم افزوده ‌شد، تا جائیکه شب تا صبح چند مرتبه از خواب بیدار شده از درد ناحیه معده و دست چپم به خود می‌پیچیدم اما چون هیچوقت ناراحتی قلبی نداشتم گمان نمی‌کردم حمله قلبی باشد و با تصور درد معده داروی معده می‌خوردم و تحمل می‌کردم. تا اینکه صبح به همکاران گفتم شما بروید من حالم بهتر شد می‌آیم. پس از رفتن آنها،‌ از هتل بیرون آمده رو به حرم مطهر سلام داده عرض کردم یا امام‌رضای غریب ، نپسندید در غربت بمیرم، مرا با پای خود به سهولت به تهران برسانید تا مداوای لازم همانجا صورت پذیرد و با تمام وجود خود را به حضرت سپردم .

سپس با یکی از همکاران تماس گرفته خواهش کردم بلیط برگشت برایم تهیه کنند. با وجود اینکه عرق کرده بودم و در قفسه سینه احساس درد داشتم که هر دو از علائم سکته قلبی است  اما چون خود را به حضرت سپرده بودم بدون استرس و نگرانی به فرودگاه آمده در تهران خود را به بیمارستان رساندم و همین امر موجب شگفتی همه ما بخصوص تیم پزشکی معالج ایشان شده بود .

از آن سال به بعد ارادت قلبی همسرم به حضرت چندین برابر شده معتقدند اگر عنایت و معجزه امام رضا نبود تا کنون چندین سال از مرگشان

گذشته  رو به فراموشی رفته بودند . به همین دلیل در سال چندین مرتبه به زیارت حضرت مشرف شده خود را دخیل بارگاه قدسشیان می‌کنند.

هزار سختی اگر بر من آید آسان است                      که دوستی و ارادت هزار چندان است

سفر دراز نباشد به پای طالب دوست                       که خار دشت محبت گل است و ریحان است

اگر تو جور کنی جور نیست تربیتست                    و گر تو داغ نهی داغ نیست درمانست


اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهممحتوای مرتبط