.

کرامات و معجزات امام رئوف علیه السلام

۳۷- کسب علم نافع

روزهایی که حوزه کلاس داشتم سعی می‌کردم صبح زود راه بیافتم تا به موقع برسم. سختی دوری راه و ترافیک را  به عشق کسب علم و معرفت تحمل می‌کردم و از امام‌رضا می خواستم تا خودشان گشایشی کرده راه را برایم هموار کنند. بعضی روزها که بواسطه دوری راه اذیت می شدم تحت فشار قرار گرفته اطراف منزل پرس‌وجو می‌کردم تا اگر کلاس مناسبی نزدیک منزل باشد همان‌جا شرکت نمایم اما مجددا پشیمان ‌شده استغفار می‌کردم چون یقین داشتم خداوند نعمت را بر من تمام کرده و عدم تحمل و ناشکیبایی من ناشکری است که خدای ناکرده سلب نعمت خواهد کرد .

 شبی در خواب دیدم کلاس حوزه در حرم امام‌رضا تشکیل شده، حرم بسیار زیبا چراغانی شده و خانم‌های طلبه هر کدام سینی حلوایی به دست گرفته  وارد رواق‌ می‌شوند،  ابتدا خیلی ترسیده عرض کردم  یاامام‌رضا چگونه یک روز در میان از تهران به مشهد بیایم، راه خیلی دور است، خودتان کمکم کنید . پس از مدتی کوتاه آرامشی وصف ناپذیر وجودم را فراگرفت من نیز به دنبال طلاب وارد حرم شدم. تعبیر آن را از صاحب نفسی جویا شده فرمودند: «قدر کلاس‌هایی را که شرکت می‌کنید بدانید ، آنچه نصیبتان می‌شود علوم نافعی است که در محضر حضرت آموزش می‌گیرید، ان‌شاء‌الله تسهیلاتی نیز برایتان فراهم خواهد شد .»

بعد از آن مشتاق‌تر و پیگیرتر از قبل شده  سعی می‌کردم نهایت استفاده را از کلاس‌ها ببرم . به لطف خدا بدون اینکه تصمیم خاصی برای جابجایی منزل داشته باشیم در کمتر از چند ماه نقل مکان کرده  به نزدیکی حوزه آمدیم. گرچه معترفم عنایت حضرت در زندگی فردی و اجتماعی ام موج می‌زند اما بر این باورم که همه تفضل الهی است و هیچکدام به واسطه استحقاق بنده نبوده و نخواهد بود.

هواخواه توام جانا و می دانم که می دانی           که هم نادیده می بینی و هم ننوشته می خوانی

ملامتگو چه دریابد میان عاشق و معشوق           نبیند چشم نابینا خصوص اسرار پنهانی

گشاد کار مشتاقان در آن ابروی دلبند است           خدا را در یک نفس بنشین گره بگشا ز پیشانی


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم


 محتوای مرتبط