.

کرامات و معجزات امام رئوف

16-زیارات کوتاه 

چند سال پیش به همراه یکی از دوستان  با قطار عازم مشهد شده صبح زود رسیدیم و از همانجا تاکسی گرفته  حرم مشرف شدیم و بعداز ظهر نیز از حرم به راه آهن آمده و برگشتیم . زیارتی کوتاه اما بسیار دلچسب و پربرکت . بعداز آن سفر باب زیارات کوتاه به روی ما باز شد . تقریبا هر چند ماه یکبار به همین منوال زائر حرم رضوی می شدیم و  سعی می کردیم تا جائیکه امکان داشت وسایل رفاه و آسایش خانواده هایمان را فراهم نموده تا عدم رضایت آنها موجب سلب توفیق از ما نشود . از طرفی تاییدات و همکاری همسرم در این زمینه به گونه ای بود که  هرگز گمان نمی کردم ناراضی و یا ناراحت باشند  بخصوص خوابهای خوبی می دیدم و یا علائم و نشانه های مختلفی داّل بر تایید این زیارات دریافت می کردم  . از جمله بارها در خواب می دیدم آماده وضو می شوم ولی نمی توانم آستینم را بالا ببرم و از همسرم خواهش می کردم کمکم کنند و با کمک او وضو می گرفتم .

شبی در خواب دیدم مادر همسرم با ناراحتی از من گله می کنند و می گویند : چرا پسرم را تنها می گذارید و به سفر می روید؟ 

 خیلی پریشان خاطر شدم  آن ماه از زیارت صرفنظر کردم و بعد ازآن نیز تصمیم گرفتم سفرها را به حداقل برسانم گرچه بواسطه عادتی که کرده بودم دلتنگ حرم می شدم و با دیدن یا شنیدن اسم رضا حالم منقلب شده اشکهایم مثل سیل روان می شد ولی مطمئن بودم امام رضا  به این کار راضی ترند .

چند ماه بعد آستان قدس رضوی همسرم را جهت سخنرانی دعوت کرده تاکید کردند حتما  همراه خانواده باشند . زمانیکه همسرم به من اطلاع دادند از خوشحالی در پوست  نمی گنجیدم . من که دو شب در قطار می ماندم  تا نصف روز زیارت کرده برگردم و سختی سفر را به جان و دل می خریدم  این بار سفری هوایی با راننده و ماشین اختصاصی و مکان و غذا در آستان قدس رضوی امکاناتی که هرگز گمانش رانمی کردم آن زمان متوجه تعبیر خوابی که مکرر می دیدم شدم وضویی به کمک همسرم ...

خداوند را سپاسگزارم که نه تنها زیارت با سهولت را برایم فراهم نموده است بلکه مرا در مسیر یاد گیری معارفی برگرفته از قرآن و روایات قرار داده که تطهیر اعتقادات و اخلاقیاتم را بدنبال داشته و در جهت انجام واجبات و ترک محرمات تقویتم می نماید .

خاک وجود ما را از آب دیده گل کن                               ویرانسرای دل را گاه عمارت آمد

این شرح بی نهایت کز زلف یار گفتند                           حرفیست از هزاران کاندر عبارت آمد


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
محتوای مرتبط