.

کرامات و معجزات امام رئوف

14- آرزوی طلبگی

حدود ده سال مقیم آمریکا بودم و پس از گرفتن مدرک دکترا به ایران بازگشتم در این مدت هر زمان از تلویزیون خدّامی را که  افتخاری و با عشق کار می کردند ؛ می دیدم حسرت می خوردم که ای کاش روزی امکانش برای من هم فراهم بشود تا خادم افتخاری حرم امام رضا شوم . تصور می کردم به محض ورودم به ایران و مراجعه به آستان قدس و درخواست خدمت ، فرش قرمز برایم پهن می کنند و با سلام و صلوات از من استقبال می شود . پس از بازگشت به ایران و سر و سامان گرفتن زندگی در یکی از سفرهایی که مشهد مشرف شدم فهمیدم داستان به این سادگی که تصور می کردم نیست . با مراجعات مختلف و پی گیریهای بی وقفه به هیچ نتیجه ای نرسیدم خیلی التماس کردم حتی راضی به شستن سرویس های بهداشتی شدم اما موافقت نکردند تا اینکه دو سال بعد ، در حوزه فاطميه تهران علاوه بر طرح قرآنی بشارت در کلینیک تغذیه آنجا مشغول به کار شدم و به لطف خدا و عنایت خاص امام رضا  با حوزه علی بن موسی الرضا ع آشنا گشتم .

از نوجوانی دوست داشتم دروس طلبگی بخوانم اما خانواده به دلایلی مخالفت می کردند بعد از گذشت دو دهه با وجود اینکه بعنوان پزشک مشغول به کار بودم  ذره ای از علاقه ام به یادگیری دروس طلبگی کم نشده بود .

 چندی پیش توسط یکی از دوستان متوجه شدم حوزه امام رضا کلاس طلبگی برای دکترها گذاشته است از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدم . اما مردد بودم بین اینکه کلاس قرآنی طرح بشارت حوزه فاطمیه را ادامه بدهم یا دروس طلبگی را شروع نمایم . استخاره کردم قرآن به صراحت فرمود خيرات وبركات بسيار زیادی در مسير طلبگی شامل حالم ميشود اگر چه سختيهای خود را نیز دارد که پايداري و صبوری می طلبد . اين بود كه با تمام عشق ومیل قلبی  طلبه حوزه علي ابن موسي الرضا شدم و علاوه بر آن از بهمن سال ۹۳ بعنوان مشاور رژیم درمانی در حوزه در خدمت طلاب قرار گرفتم و به آرزوی دیرینه خود که خدمت در حریم علی بن موسی الرضا بود رسیدم . خداوند را شاکرم که به فضل و کرمش باب برکات و خیرات کثیر را به روی بنده حقیری همچون من  گشود و مرا در راهی قرار داد که مرضیّ رضای خود اوست .


هر نکته ای که گفتم در وصف آن شمایل                                              هر کو شنید گفتا لله دُرّ قائل

تحصیل عشق و رندی آسان نمود اول                                                 آخر بسوخت جانم در کسب این فضایل

گفتم که کی ببخشی بر جان ناتوانم                                                  گفت آن زمان که نبود جان در میانه حائل


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
محتوای مرتبط