.

کرامات و معجزات امام رئوف علیه السلام

7-برکت زیارت 

چندی پیش یکی از همسایگان از دخترم برای پسرشان خواستگاری کرد و پس از  صحبت های اولیه و بدست آمدن شناختی اجمالی اصرار داشتند هر چه زودتر مراسم نامزدی گرفته آن دو را به هم محرم کنیم و تاکید داشتند چون دختر خانم شما محجبه و چادری است و پسر ما هم یکی از ملاکهای انتخابش همسری این چنین است و توافق نسبی اخلاقی نیز حاصل شده ؛ امر خیر را به تاخیر نیندازیم . از طرفی من و همسرم  بدلیل عدم شناخت کافی قلبا به این وصلت راضی نبودیم و دخترم نیز تمایلی به این امر نداشت اما از آن جائیکه نمی خواستیم بدون دلیل جواب منفی بدهیم فرصت خواستیم تا تحقیق کرده و با عجله  اقدام نکنیم .

لطف و عنایت خاص امام رضا ع شامل حال ما شد و دخترم به همراه اردوی زیارتی دبیرستانشان راهی مشهد شدند . قبل از سفرش با او صحبت کردم و از او خواستم  به امام رضا ع متوسل شده از حضرت خیر دنیا و آخرتش  را طلب کند و خود را کاملا تسلیم خواست و رضای حضرت نماید .

پس از بازگشت ؛ بواسطه پافشاری خانواده آنها ، قرار شد پسرو دختر از یک مشاور خانواده مجرب مشورت بگیرند .

پس ازاولین جلسه از دفتر مشاوره دکتر با ما تماس گرفتند و از من و همسرم خواستند که ملاقاتی با ایشان داشته باشیم .

گر چه برای دکتر خیلی سخت بود که در مورد پرونده مریض  صحبت کند اما چون امر خطیری را برعهده گرفته بودند بر خود واجب دیده اطلاعاتی را در اختیار ما بگذارند . ایشان اظهار داشتند  آقا پسر این خانواده بیش از پنج سال است  که بعنوان بیمار روحی تحت نظر و معالجه یکی از دوستان من است  در این مدت به مشروبات الکلی پناه آورده  و مسائل روحی خاصی داشته که لازم نمی دیدند مطرح  کنند و در حال حاضر خانواده او جهت فراهم کردن شرایطی جدید برای فرزندشان  اقدام به ازدواج اش کرده اند .

اظهارات دکتر ما را شوکه کرده بود چرا که ما احتمال عدم سنخیت خودمان با آنها را می دادیم اما هرگز تصور نمی کردیم پسرشان در چنین شرایط روحی و اخلاقی قرار داشته باشد .

نمی دانستیم چگونه شاکر خداوند باشیم که به یُمن و برکت زیارت امام رضا و توسلات مکرر به حضرتش از خطری که خانواده ما را تهدید می کرد مصون ماندیم


از سر کوی تو هر کو به ملالت برود                نرود کارش و آخر به خجالت برود

کاروانی که بود بدرقه اش حفظ خدا               به تجمل بنشیند به جلالت برود

سالک از نور هدایت ببرد راه به دوست           که به جایی نرسد گر به ضلالت برود

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهممحتوای مرتبط