.

کرامات و معجزات امام رئوف علیه السلام

6-صبر خاص

حدود چهل سال پیش پسرم به بیماری نادری مبتلا و در مدت زمان کوتاهی  دست و پایش از حرکت افتاد و فلج شد . به پزشکان متعددی مراجعه کردیم ولی بیماری قابل کنترل نبود و احتمال داده می شد با پیشرفت بیماری عضلات ریه نیز از کار افتاده موجب خفگی او گردد .

خدا می داند  درآن ایام بر ما چه گذشت بخصوص که فرزند دومم نیز از سلامت کامل برخوردار نبود و ناخواسته فرزند سوم را نیز باردار شده بودم .

در ظاهر مشکلات ؛ زندگی را بر ما سخت و دشوار کرده بود اما توسلاتی که به امام رضا علیه السلام داشتیم همه وجودمان را مملو از صبر و رضایتمندی و آرامش و طمأنینه خاص  نموده بود . رضایتی باور نکردنی ؛ تسلیم محض ؛ ناخواسته خود را در تلاطم امواج ؛ به دست ناخدای حکیمی سپرده بودیم که نه تنها ترس از هلاکت نداشتیم بلکه تنها مأمن و ملجأمان هم او بود .

به لطف خدا راهی مشهد مقدس شده در اولین زیارتی که حرم مشرف شدیم فرزندانم را به حضرت سپرده خود نیز به امید استجابت دعا دخیل حرم یار شدم . حس می کردم به خانه پدری آمده ام . خانه ای با تمام خاطرات زیبای کودکی . خاطراتی که با آنها زندگی کرده بزرگ شده بودم .


دیده دریا کنم و صبر به صحرا فکنم                        و اند این کار دل خویش به دریا فکنم

مایه خوشدلی آن جاست که دلدار آن جاست                  می کنم جهد که خود را مگر آنجا فکنم


در آن چند روز ترجیح می دادم از حرم خارج نشوم قلب و روحم آرام و قرار پیدا کرده بود . حریم رضوی اش قبله تمامی آمال و آرزوهایم بود و اکنون رو به قبله آماده قیام به بندگی بودم . همسرم نیز که فردی مومن و متقی و جزو عشاق و محبین حضرت هستند نذر کردند در صورت شفای پسرمان هر سال تاسوعا و عاشودا بیماران پشت پنجره فولاد را اطعام کنند .

پس از بازگشت از سفر مطمئن بودم پسرم شفا داده شده و از فرزند دیگرم نیز رفع مشکل خواهد شد .

به لطف خدا  چند هفته بعد بیماری متوقف و حال عمومی پسرم رو به بهبود رفت و الحمدلله طی چند ماه هر دو فرزندم سلامتی کاملشان را بدست آوردند .

از همان سال به بعد به لطف الهی و عنایت خاص حضرت هر ساله توفیق اطعام بیماران پشت پنجره فولاد در روزهای تاسوعا و عاشورا به ما داده شده و چند سالی است که پسرم خود عهده دار این نذر شده اند

بر آستان جانان گر سر توان نهادن                                         گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 محتوای مرتبط